Skip to content

Biežāk uzdotie jautājumi

Cik maksā kapu piemineklis?

Kādu pamatu kapu piemineklim labāk izvēlēties, granīta vai betona?

Kādu kapu apmali labāk izvēlēties, granīta vai betona?

Man ir baili, ka nozags manu jauno granīta kapu apmali. Ko man darīt?

Vai gaišos pieminekļos varēs redzēt gravējumu?

Vai iespējams pasūtīt kapu apmali pēc man vajadzīgajiem izmēriem?

Vai ir iespējams izgatavot tādu pašu pieminekli, kāds man kapos jau ir uzstādīts?

Vai kapu sētiņai ir nepieciešams betonēt pamatu?

 

Cik maksā kapu piemineklis?

Šis ir visbiežāk uzdotais jautājums, uz kuru nav iespējāms uzreiz atbildēt, nezinot klienta vēlmes. Katrs pasūtījums ir individuāls, katram klientam ir savs priekšstats  par maza, vidēja vai liela pieminekļa raksturu. Faktori, kas ietekmē kapu pieminekļa cenu ir sekojoši:

1.Materiāla apjoms  (augstums x platums x biezums);

2.Materiāla veids (melns, pelēks, Auroras granīts, Latvijas laukakmens u.c.);

3.Pieminekļa apstrādes veids (skaldītas malas, viscauri pulēta virsma, frēzējumi);

4.Gravējuma apjoms (gravējums var būt tikai konkrēta ģimenes kapu nosaukums,  vai vairāki personu vārdi, dažādi zīmējumi, portreti, dzejoļi);

5.Uzstādīšana (Piemini piedāvā uzstādīšanas pakalpojums pieminekļiem, taču klienti arī izvēlas paši veikt uzstādīšanu, it īpaši, ja piemineklis ir nelielia vai vidēja izmēra).

Visi augstāk minētie faktori ietekmē pieminekļa kopējās izmaksas. Ja vēlaties uzzināt pēc iespējas precīzākas kapu pieminekļa izgatavošanas izmaksas, lūdzu sūtiet pieprasījum uz e-pastu, detalizēti norādot augstāk minētos faktorus. Vairums klientu izvēlas kapu pieminekļus, kuru kopējās izmaksas sastāda no 150 – 550Eur. Protams, bieži vien ir gadījumi, kad klienti izvēlas kapu pieminekļus ārpus šī cenu diapozna.

Kādu pamatu kapu piemineklim labāk izvēlēties, granīta vai betona?

Ja svarīgāka ir zemāka cena un ne tik ļoti ilgtermiņa saglabāšanās, tad betona pamatu. Tomēr ja saverīgāka ir kvalitāte, ilgtermiņa saglabāšanās, vizuālais izskats un viegla tīrīšana, tad labāk ir izvēlēties granīta pamatu. Granītam ir labas fiziskās īpašības – to var nopulēt spoguļgludu. Gludo virsmu ir viegli kopt (pretēji betona porainai virsmai). Galvenā priekšrocība ir tā noturība pret laikapstākļiem, kas ir īpaši svarīga mūsu platuma grādos, jo lielako daļu no gada kapu teritorija atrodas mitrumā un zem sniega. Turpretī betons nav tik ļoti noturīgs pret laikapstākļiem kā granīts. Ar laiku tas sāk drupt, apaug ar sūnu un nav tik viegli notīrams kā granīts. Ar vien biežāk klienti vēlas mainīt vecos betona pamatus, kas ir uz sabrukšanas robežas uz granīta pamatiem. Nomainīt pamatu piemineklim, it īpaši, ja tas ir liels sanāk dārgāk, nekā jau sākotnēji izvēlēties granīta pamatu. Ilgtermiņā granīta pamats piemineklim atmaksājas.

Kādu kapu apmali labāk izvēlēties, granīta vai betona?

Viss, kas minēts pie salīdzinājuma starp granīta un betona pieminekļa pamatiem arī attiecas uz salīdzinājumu starp betona un granīta kapu apmalēm. Ja granīta kapu apmale pēc laika atlīmējas, to var bez problēmām salīmēt atpakaļ. Ja betona kapu apmale pēc laika atplīst vai sāk drupt, tad tā ir jāmaina uz citu.

Baidos, ka kāds var nozagt granīta kapu apmali. Ko man darīt?

Ir bieži dzirdēts, ka kāds dalās nepatīkamajā pieredzē, ar to, ka no kapa ir nozagta granīta kapu apmale. Pat ziņās ir rādīts sižets par šo problēmu. Īpaši nepatīkami ir, ja nozagtas vairākas kapu apmales, kas ir diezgan dārgas. Galnevie zagšanas iemesli ir ātra peļņa, zaglis vēlas izmantot savām vajadzībām, varbūta kāda negodīga firma vēlas laist vēlreiz  apmalīti apritē. Lai pasargātu sevi no šādas nelaimes, iesakām granīta apmalītē iegravēt iniciāļus vai uzvārdu. Tādā veidā marķējot to. Garnadzis vairs nevarēs izmatot kapu apmali kādam mērķim paredzējis. Tas ir līdzī kā ar dārgu automašīnu spoguļiem – nezog tos, kuri ir marķēti.

Vai gaišos pieminekļos varēs redzēt gravējumu?

Gaišos pieminekļos varēs redzēt gravējumu, jo gravējums gandrīz visos pieminekļos, arī melnajos, tiek ietonēts. Agrāk pieminekļos gravējumu netonēja, tad gaišajos pieminekļos to bija grūti salasīt. Ja tonējumu pēc ilgāka laika ir nepieciešams atjonot, to nav problēmas izdarīt, atliek tikai veikalā nopirkt nedaudz krāsu. Tonējuma atjaunošana aizņem 10 – 20 minūtes.

Vai iespējams pasūtīt kapu apmali pēc man vajadzīgajiem izmēriem?

Jā,  varam izgatavot kapu apmali pēc Jūsu dotajiem izmēriem. Šis attiecas uz granīta kapu apmalēm. Tās, varam izzāģēt Jums nepieciešamā izmērā. Betona kapu apmales ir pieejamas tikai standarta izmēros, jo tās tiek lietās formās, kuru izmērus nav iespējams mainīt.

Vai ir iespējams izgatavot tādu pašu pieminekli, kāds kapos jau ir uzstādīts?

Jā, varam izgatavot tādu pašu pieminekli, kāds kapos jau ir uzstādīts. Lai veiktu šo darbu ir nepieciešama fotogrāfija ar esošo pieminekli un tā izmēri. Ja vēlaties, lai piemineklis ir identisks, tad nepieciešams nozīmēt formu no esošā pieminekļa. To var izdarīt, paņemot kartona gabalu, piemēram, izjaukt kādu kasti, pielikt to pie esošā pieminekļa un ar marķieri nozīmēt formu.

Vai kapu sētiņai ir nepieciešams betonēt pamatu?

Kapu sētiņai ir nepieciešams betonēt pamatu, ja kapu teritorija atrodas slīpā vietā. Tas ir nepieciešams, lai sētiņai būtu stingrs pamats un lietus ar laiku to neaizskalotu prom. Pamata betonēšanai izgatavo veidni vienā līmenī vai uz kritumu, pēc klienta vēlmēm. Veidnī ievieto armatūru un ielej betonu, iegūstot stingru, monolītu pamatu. Par betonēšanu netiek uzskatīts, ja izrok tranšeju pus lāpstas dziļumā un tajā ielej betonu bez veidņa taisīšanas un armatūras. Tas nebūs ilgtermiņa risinājums. Ja kapu teritorija ir līdzena, tad betonēšana nav obligāta un sētiņas pamatu var veidot no iepriekš izlietiem betona blokiem, tos ierokot zemē un katru posmu salīmē.